Росія створює для корінних донеччан фільтраційні табори. Донецький щоденник

Картинка виходить досить "інформативною" для пропагандистських ЗМІ. Але черги за російськими паспортами на окупованих територіях говорять аж ніяк не про бажання донеччан отримати громадянство країни-агресора. Насправді людей загнали у глухий кут, і не залишили вибору, окрім як виїхати. Але не всі готові покинути будинок, запакувати все нажите в дві валізи і вирушити в невідомість.

Здавалося б, окупанти застосували всі методи для "обросєяння" українців - від загроз бути звільненим з роботи до позбавлення всіх соціальних виплат. Але й після цього в Донецьку залишалася чимала кількість людей, які не бажали отримувати документи загарбників.

Тому навесні цього року перед керівниками бюджетних організацій поставили завдання - будь-якими способами змусити підлеглих отримати громадянство РФ.

І знову не спрацювало. Тих, хто злякався, було не так багато, як розраховували. На початку червня провели контроль за виконанням розпорядження і виявилося, що в кожному структурному підрозділі все ще знаходилися співробітники з українським громадянством.

Тоді вирішили покарати карбованцем. Оголосили, що з липня усі негромадяни Росії отримають зарплату на 20-30% менше. "Маячня", - скажете ви і будете праві. Адже після анексії Росія офіційно заявила, що тепер усі, хто проживає на "приєднаних" територіях, автоматично стають громадянами РФ. Як виявилося – ні. Для цього потрібно обов'язково скласти присягу на вірність новій Батьківщині і отримати "червоножопу паспортину ”.

Чергова партія донеччан була змушена вишикуватися в чергу перед МФЦ (багатофункціональний центр – єдине місце прийому, реєстрації та видачі документів). За прискореною програмою, буквально за 10 днів їх робили "росіянами".

Але все одно залишалися ще ті, хто готовий був позбутися частини зарплати аби не отримувати громадянство РФ. Та й чимало людей трудяться не в бюджетних організаціях, тому на них покарання не поширювалося.

Але Кремлю, мабуть, треба було заявити про 100% "росіян" на захоплених землях. І тоді окупанти пригрозили всім громадянам, які проживають на території "ДНР" тотальною перевіркою на лояльність до РФ та "республіки" з подальшою депортацією неугодних. Як відомо, Путін підписав указ про можливу депортацію мешканців окупованих територій, які відмовилися від російського громадянства та "створюють загрозу її національній безпеці".

Кремлівські холуї негайно почали розробляти механізми для реалізації указу та вирішили показати своєму господареві, що налаштовані рішуче.

Почали з того, що всім медичним установам заборонили надавати безоплатну допомогу людям без громадянства РФ. Випадків з невиїздом швидкої допомоги ще немає, але отримати безкоштовну стоматологічну допомогу вже складно. У реєстратурі просять показати російський паспорт і якщо такого немає, то направляють до платного кабінету. Але не всі мають гроші на це. У прайсі послуг за пломбування зуба корінному донеччанину, який сьогодні раптом став "іноземцем" у своєму місті, потрібно заплатити від 1,5 до 2-х тисяч рублів. Це без анестезії та видалення нерва. За знеболювання та пломбування каналу сума зростає до 3 тисяч рублів. Видалення зуба при гострому болю обійдеться пацієнтові від 3 до 6 тисяч рублів. Також без наявності паспорта РФ у деяких районних поліклініках вже не приймають аналізи крові, сечі та калу. А в приватних лабораторіях це коштує надхмарних сум.

Але й цього виявилося замало для геноциду українців на окупованих територіях. Тепер тут збираються збудувати фільтраційні табори (пункти тимчасового утримання), куди відправлятимуть тих, хто відмовився отримувати паспорт РФ.

20 червня "головою" "ДНР" Пушиліним було підписано "розпорядження" "Про створення робочої групи" щодо функціонування на території "ДНР" фільтраційного пункту. Мета його створення - перевірка людей із категорії "особи без громадянства" та "іноземці", які проживають у "ДНР", на предмет благонадійності та лояльності до "республіки" та РФ. Тобто, всіх, хто не має російського паспорта.

У разі визнання людини потенційно небезпечною для держави ("загроза національної безпеки"), її в кращому разі "видворять" (депортують) за межі Росії та "ДНР". Або посадять терміном від 10 років.

Наразі у Донецьку формується "Міжвідомча робоча група", яка має реалізовувати "указ" Путіна та "розпорядження" Пушиліна. До неї входять начальник тилу "МВС" "ДНР" Дмитро Яворський, уповноважений з прав людини "ДНР" Дар'я Морозова та представники адміністрацій та міністерств "республіки". Власне від вирішення цих "суддів" залежить не тільки можливість залишитися жити в місті, де поховані пращури, а й саме життя донеччан, які відмовилися визнавати своєю новою батьківщиною Росію.

Хто цікавиться історією, має згадати, що у сталінську епоху вершниками людських доль були звані "трійки" . Це органи адміністративної (позасудової) репресії при республіканських, крайових та обласних управліннях НКВС СРСР, створених для проведення операції з репресування "антирадянських елементів". Вони діяли у СРСР із серпня 1937 по листопад 1938 року. Як бачимо, нинішні правителі Росії та їх поплічники із квазіутворень гідно продовжують традиції "товариша Сталіна".

А тим часом підлітки окупованих територій не приймають нав'язані Росією "культурні" цінності та своєю поведінкою показують, як ставляться до "руського світу". На відміну від дорослих, вони не стримують своїх емоцій та роблять ризиковані вчинки. Можуть вступити в суперечку з військовими або зняти прапор окупантів з адміністративної будівлі. Зрозуміло, їх особи обчислюють та карають відповідно до масштабу "злочину". Наприклад, хлопців із Маріуполя затримали вже наступного дня після інциденту у громадському транспорті та змусили вибачатися за "неприпустимі" висловлювання на тлі російського прапора. Відео виклали на всіх інтернет-платформах.

Очевидно, молоді люди спеціально спровокували військового з російськими шевронами, вигукнувши "Слава Україні!" Той, зрозуміло, відреагував, але хлопці тільки чекали приводу, щоб сказати йому те, що думають: "Ми вас сюди не кликали, а ви прийшли і все зруйнували".

Відносно двох "порушників громадського порядку", яким виповнилося 18 років, було складено адміністративний протокол. Їх конвоювали до Будьонівського міждрайонного суду Донецька, де призначили покарання у вигляді арешту від 3 до 5 діб.

Донецьких підлітків, які 23 червня зірвали прапори "ДНР" та РФ з будівлі "державної установи" теж вирахували "за гарячими слідами". Ними виявилися хлопчики 13 та 15 років із Петрівського району. Хлопців також змусили вибачитись за "неправомірний" вчинок на камеру. Комічним виглядав мотив "злочинства" - "зірвали прапори, щоб повісити їх вдома на стіну", - сказали вони. Ось тепер думаю - чи хлопці з почуттям гумору, чи поліцейські дебіли.

Зрозуміло, тлом для "каяття" теж був російський прапор. Оскільки "злочинці" ще не досягли повноліття, то адміністративну відповідальність за правопорушення понесуть батьки підлітків. Їм загрожує "попередження чи накладення адміністративного штрафу у розмірі від 100 до 500 рублів".

І знаєте, після таких випадків виникає переконання, що окупанти можуть змусити кожного отримати російський паспорт і навіть вимовляти слова каяття на камеру, але змусити людей думати інакше вони ніколи не зможуть. Навряд чи ці молоді люди після вибачень на тлі прапора РФ змінять свою думку про агресора і переймуться почуттям поваги до держави, яка принесла війну та розруху до їхнього дому. Держави, яка "не дозволяє" мати свою думку та висловлювати свою позицію. Сьогодні вони винесли урок із ситуації і тепер лише чекатимуть, коли зможуть відкрито говорити те, що думають і що відчувають.

Статті

Країна
09.01.2025
11:39

Транзит. Крапка. Крапка?

Припинення транзиту російського газу в Європу через Україну з 1 січня нарешті стало доконаним фактом. Який, утім, не матиме серйозних економічних наслідків для РФ...
Світ
08.01.2025
12:40

«Напевно, Путін вибирає якісь позиції». Російські ЗМІ про Україну

З боку України будуть досить великі наступальні дії, але, швидше за все, не стратегічного плану, а оперативно-тактичного.
Донецьк
07.01.2025
14:44

Чому нерухомість в Донецьку така дорога

По-перше, високі ціни на житло зумовлені високими зарплатами. Зрозуміло, це не стосується середньостатистичного донеччанина, зарплата якого коливається від 30 до 60 тисяч рублів.
Всі статті